Požadavky na zdrojová data

Abychom Vám mohli nabídnout maximální kvalitu výsledného fotoobrazu, potřebujeme od Vás data v kvalitě, která nám to umožní.Rozlišní digitální fotografie je samozřejmě jednou z nejduležitějších věcí. V případě fotoobrazu je hlavním parametrem, určujícím minimální rozlišení, pozorovací vzdálenost, tedy odstup pozorovatele od obrazu. Je zřejmé, že obraz 100 x 70 cm není určen na prohlížení ze vzdálenosti 50 cm. Obecně se za vhodnou pozorovací vzdálenost považuje délka diagonály obrazu. Tedy pro stránku A4, je to 36cm a pro obraz 100 x 70 cm je to 122 cm.Výpočtem, kterým Vás opravdu nebudeme unavovat jsme určili jako minimální rozlišení fotografie 6 MegaPixelů. Tedy například fotografii o stranách 2000 x 3000 pixelů. Z té jsme schopni vyrobit obraz libovolných rozměrů. (Za předpokladu jeho pozorování podle výše uvedeného pravidla)Je dobré také pamatovat na kvalitu samotného souboru, pokud Vaši fotografii nahrajete přímo z fotooaparáte a necháte všechny korekce na nás, nemusíte dál číst. Pokud však fotografii upravujete v některém z oblíbených fotoeditorů, vždy ukládejte fotografie ve formátu JPG v nejlepší možné kvalite (tedy s co nejnižší kompresí). Soubor bude sice o něco větší, ale výsledkem bude krásný čistý obraz bez zbytečných artefaktů, způsobenych kompresí.Shrnutí:Minimální požadovaný formát pro základní kvalitu tisku:JPG (kvalita 95-100), 8-bit, sRGB, 6MPixDoporučený formát pro nejlepší kvalitu tisku:

TIFF (komprese LZW nebo ZIP), 16-bit, Adobe RGB, 12MPix

Maximální velikost souboru pro online zpracování je 150 MB

Technologie tisku fotografií

Epson STUDIO Professional

Pro tisk fotografií jsme zvolili technologii firmy Epson a systém STUDIO Professional, což je unikátní digitální zvětšovací systém, který nabízí jednoduchou výrobu velkoformátových fotografií, nátisků, plakátů a schémat v nejvyšší technické kvalitě. Nejnovější model velkoformátové tiskárny EPSON 9890,  který používá i PICTOART, byl navržen jako pomocník profesionálním fotografům a také pro trh s výtvarným uměním, kterému může nabídnout vysokorychlostní tisk živých výtisků ve věrných barvách.

Tiskárna k tisku používá sadu 9ti inkoustů UltraChrome K3 Vivid Magenta. Ta nabízí dokonalou škálu přirozeně vyhlížejících šedých tónů. Tři hustoty černé, zahrnující standardní fotografickou nebo matnou černou (jsou vybírány automaticky v závislosti na použitých médiích) a odlehčenou tmavě šedou a šedou, vytvářejí neobyčejný černobílý výstup s vysokým kontrastním poměrem, dokonalý tónový rozsah, zdokonalené vyvážení šedé a navíc, tyto barvy se neslévají.

Tato kombinace černých inkoustů také znamená, že výtisky nemají bronzování a vzhled jejich povrchu je jednotný, bez rozpoznatelného rozdílu mezi světlými a tmavými oblastmi. Kromě toho je snížena metamerie, což zajišťuje, že šedé tóny jsou konzistentní bez ohledu na to, pod jakým světelným zdrojem jsou prohlíženy.

Naše tiskárna je vybavena zařízením zvaným SpectroProofer. Ten zajišťuje konzistentní, opakovatelnou barevnou přesnost při použití různých médií, rychlé vyhodnocení kontrolních proužků a barevných schémat při vytváření ICC profilů a ověřuje barevnou věrnost tisku. Můžete se tedy spolehnout, že vytištěné fotografie budou vždy dokonale barevně věrné předloze.

Systém inkoustu UltraChrome K3 Ink Vivid Magenta

Tyto inkousty umožní fotografiím dosáhnout přesné reprodukce barev a obrazové kvality, jako nikdy před tím. Krásné, živé pleťové tóny, intensivní barvy, ohromující rozsah. Stejná kvalita přetrvá jeden lidský život a bude vypadat stále stejně za všech svetelných podmínek.

Průlomová technologie UltraChrome K3 Ink Vivid Magenta dále rozšiřuje široký gamut a nabízí přesné vykreslení barev bez barevného posunu. Ideální pro fine art tisk, nátisk a fotografii.

Čím je tedy tak zajímavý

  • Barevná kvalita – pigmenty s vysokou hustotou vytvářejí syté modré a červené odstíny, a přesné, neutrální a tmavé odstíny
  • Kontrola bíle a černé – tři černé inkousty a vyspělý černobílý mód zajišťují dokonalou kontrolu tónu a odstínu černobílých tisků. Navíc matný černý inkoust, umožňuje tisk na vysoce kvalitní matná a akvarelová média se zachováním vysokého kontrastu a hlubokých černých tónů
  • Barevná vyváženost – precisní šedá a barevné tóny bez nádechu
  • Stabilita – excelentní barevná stabilita a hladká gradace tónů mezi stíny a světly
  • Konsistence – metamerie je emilinována a díky tiskové hlavě Epson Micro Piezo  bude každý tisk jako originál
  • Archivní kvalita – tisky vydrží beze změny vystavené světlu, barevné až 75 let a černobílé více než 100 let

 

Rámy Nielsen

PICTOART je první online rámařství, které nabízí více než 200 různých nejoblíbenějších rámu značky Nielsen.
Nielsen je již 25 let celosvětovou jedničkou ve výrobě hliníkových profilů pro rámování.
Řadu hliníkových profilů doplnujě i řada klasických profilů dřevěných rovněž značky Nielsen.

PICTOART pro Vás vybral takové rámy, které se svojí jednoduchostí a nadčasovostí ideálně hodí k rámování fotografií a grafik.
S výběrem podle materiálu, profilu, velikosti, ceny nebo barvy Vám pomůže jednoduchý vyhledávací formulář, který je k dispozici přímo při vytváření návrhu.